Viena paslaptingiausių veislių – Somalio katės

Nuostabaus grožio Somalio katės panašios į grakščiai tipenančias laputes. Tačiau nemėgstantys chaoso namuose jas renkasi ne dėl ilgo ir puraus kailio, o dėl paslaptingumo. Ši kačių veislė sugeba būti žaisminga ir prisitaikyti prie naujų žmonių, o kartu nekelti nereikalingo triukšmo. Somalio kačių šeimininkai pripažįsta, kad ši katė niekada nedemonstruos savo įnorių, o užburianti tyla ir nuo jos sklindanti ramybė atneš į namus tobulą harmoniją.

Nėra saitų su Afrika 

Somalio pavadinimas dažnai klaidina. Iki šiol neretai išgirstama, kad Somalio katės kilmė siejama su Afrikos žemynu. Deja tai – melas. Arba bent jau nėra visiška tiesa. Somalio kačių istorija pradėta rašyta XX amžiaus pradžioje. Egzotiškų Abisinijos kačių veisėjai pastebėjo nepaprasto grožio kačiukus, kurie išsiskyrė ilgesnio plauko kailiu. Netrukus ilgaplaukiai kačiukai buvo pradėti veisti. Abisinijos veislė siejama su senovės Egiptu. Todėl ir Somalio kates su Afrika jungia tik mitai apie tolimų protėvių didingą praeitį.

Oficialiai veislę pripažino 1960 metais. Tuo metu buvo užregistruota dvylika Somalio veislės kačiukų. Ypač greitai ši veislė išpopuliarėjo Kanadoje ir JAV. Kiek vėliau – Europoje. Tačiau dar iki šiol nėra sutariama dėl Somalio kačių kilmės šalies. Vieni veisėjai ją laiko JAV, kiti – Didžiają Britaniją.

Panaši į laputę

Raumeningas, tvirtas ir liesas Somalio katės kūnas yra gana ilgas. Taip pat standartiškai šios veislės katės turi ilgas uodegas, smailėjančias ausis. Kūnas – smulkių kaulų. Jeigu ne žmones savo paslaptingu žvilgsniu pakerinčios dvi migdolo formos akys, kates būtų galima supainioti su lapėmis.

Išskirtinis bruožas – viršugalvį puošianti juoda linija. Iš viso suskaičiuojama iki 28 šios veislės kačių kailio spalvų ir atspalvių. Somalio veislės kačiukai dažnai lyginami su „Bjauriuoju ančiuku”, galiausiai pavirtusiu gulbe. Kačiukai gimsta beveik juodos spalvos. Kailis palaipsniui šviesėja ir galutinė spalva matoma tik po dviejų metų.

Veislė yra laikoma labai jauna, todėl griežti standartai dar nėra nustatyti – jie nuolat keičiami.

Priežiūrai pakanka šukų

Kaip ir kiekvienam, Somalio katėms reikia tam tikrų priežiūros ritualų. Pirmas ir svarbiausias – šukos, kuriomis periodiškai šukuojamas tankus, švytintis, gražus, šios veislės augintinių kailis.

Smalsumas, žaismingumas ir ramybė

Nerasite šioje planetoje žmogaus, kurio nepakerėtų Somalio kačių paslaptingumas ir intelektas. Jos prikausto dėmesį, užburia. Tai katės, kurios gali išmokti pačios atidaryti spinteles. Šios veislės augintinių šeimininkus stebina ir tai, kad katės lengvai dresuojamos, nuolat smalsauja.

Jos sukuria su šeimininkais tvirtą ryšį. Katės už rūpestį atsidėkoja meile ir supratingumu, žaismingumu. Net veisėjai stebisi, kaip, atrodo, be žodžių net maži kačiukai supranta savo šeimininką.

Neįtikėtina, tačiau Somalio veislės katės puikiai jaučiasi žmonių, kačių ir šunų draugijoje. Todėl nėra asmens, kuris nepamiltų šio augintinio, nėra žmogaus, kurio draugu jis negalėtų tapti. Taip pat nėra namų, į kuriuos Somalio katė neatneštų teigiamų pokyčių.

CH.Vendi Somalicana

GICH.SOMALICANA Umberto

IC.Amazing Lyric Music

Tija Vita Amicus

Susisiekti su mumis

Turite klausimų? Rašykite mums! Pasistengsime susisiekti su jumis kaip įmanoma greičiau. Ačiū!

Sending

©2024 Vita Amicus visos teisės saugomos.

Log in with your credentials

Forgot your details?