Aplinkinius mėgdžioti mėgstančios Singapūro katės – lyg šeimininkų veidrodis

Ar teko kada nors matyti paskui savo šeimininkus nuolat sekiojančius meilius ir nedidelius kačiukus? Jeigu taip, greičiausiai, tai buvo Singapūro veislės katės. Jos oficialiai yra pripažintos mažiausiomis iš visų veislių. Tačiau dar stipriau iš kitų jas išskiria prisirišimas prie šeimininkų ir partnerio. Sakoma, kad šios katės – ištikimos „lyg gulbės”.

Veiksmo filmo siužeto verta istorija

Singapūro veislės kačių kilmė siejama su tokio paties pavadinimo miestu – valstybe – Singapūru. Šios veislės istorijos pradžia apipinta šiurpą keliančiais pasakojimais. 1974 metais Singapūro veislės katės buvo naikinamos lyg parazitai ir graužikai. Sunku net pagalvoti, kad šiuo metu vienoje iš turtingiausių planetos valstybių, kadaise, vietos valdžios paliepimu, buvo vykdyti žiaurūs veiksmai. Katėms teko slėptis gatvėse, lietvamzdžiuose.

Ši veislė išliko dėka amerikiečių poros, kuri išgelbėjo dvi kates ir pradėjo jas veisti. Singapūro veislės katės greitai išpopuliarėjo Amerikoje, Europoje ir atkeliavo į Lietuvą. Nors praėjusio amžiaus devintame dešimtmetyje buvo nustatyti Singapūrų standartai, vis dėlto, iki šiol tai viena rečiausių veislių, Lietuvoje.

Išskirtinis katės dydis 

Išskirtinė Singapūro kačių išvaizda traukia dėmesį. Suaugusi katė sveria vidutiniškai dvigubai mažiau už kitų veislių kates. Dėmesį traukia vos 1,5-2 kilogramų svorio kūnelyje didelės, žalios, lyg juodu apskritimu paryškintos akys.

Šios veislės katės neatsiveda daug kačiukų. Galbūt taip yra todėl, kad dažniausiai kiekvienai katei reikia atskiro partnerio. Tai vienintelė kačių veislė, kurios atstovai išlieka ištikimi – monogamiški.

Šios veislės kačių kūnas raumeningas, letenos – išskirtinės formos – ovalios. Kai kurie sako, kad Singapūro veislės katės trumpaplaukis kailis yra dryžuotas. Kiti – dramblio kaulo spalvos ir išmargintas tamsesniais taškais. Kita vertus, ištvermė ir plastiški judesiai nepalieka abejingų.

Stiprus noras stebinti šeimininkus 

Jums Singapūro veislės kačiukas yra nepamainomas pasirinkimas jeigu namuose liūdna, Jus kankina depresija arba nerimas, o gal norite į namus parnešti ne tik augintinį, tačiau ir geriausią draugą vaikams. Sakoma, kad šios katės prisiriša prie šeimininko taip stipriai, kad einant laikui pradeda mėgdžioti tam tikrus jo įpročius. Nepaisant to, Singapūro veislės katės išlaiko atstumą nuo nepažįstamų žmonių.

Kita charakterio savybė, kuri išduoda, kokią savitą asmenybę slepia nedidelis katės kūnelis, yra žaismingumas. Smalsumas, noras žaisti ir bendrauti išlieka iki pat katės senatvės. Kartais šios veislės kačių šeimininkai visai nehiperbolizuodami džiaugiasi, kad tai patys meiliausi augintiniai. Jie sugeba suvienyti šeimą, padeda vaikų raidai.

Nereikalauja sudėtingos priežiūros

Singapūro katei daug priežiūros nereikia. Net ir maudynių daryti per dažnai nerekomenduojama. Daugiausiai dėmesio reikalauja ką tik gimę mažyliai. Tačiau tuo, dažniausiai, pasirūpina veisėjai ir į šeimininkų namus atiduoda tik jau paaugusius, žvitrius ir stiprius kačiukus. Kita vertus, šios veislės augintinius išlaikyti yra  pigiau nei bet kurias kitas kates, nes gyvūnas nedidelis, nelepus ir neįnoringas.

Amaryllisrus Danko

Calineczka Singapore Love PL

Susisiekti su mumis

Turite klausimų? Rašykite mums! Pasistengsime susisiekti su jumis kaip įmanoma greičiau. Ačiū!

Sending

©2024 Vita Amicus visos teisės saugomos.

Log in with your credentials

Forgot your details?