Egzotiškosios Abisinijos katės – populiariausias šeimų augintinis

Abisinijos katės visą gyvenimą išlieka žaismingos ir judrios. Jos niekada neatsisako pažaisti, bendrauti ir už viską labiausiai nemėgsta vienatvės. Šias kates pasirenka aktyvūs žmonės ir jaunos šeimos, turinčios mažų vaikų.

Tai grakščios, liekno ir raumeningo kūno, tačiau elegantiško silueto katės su didelėmis migdolo formos akimis. Dažniausiai akys gintaro arba paslaptingos žalios spalvos. Net ir užkietėję šunų mylėtojai dažnai juokauja, kad ši katė – prieraiši kaip šuo ir elegantiška, kad tigras.

Istorija mena senovės Egiptą 

Abisinijos yra viena iš seniausių kačių veislių, kurios kilmė tiksliai nėra žinoma. Tik spėjama, kad jų kilmę galima sieti su senovės Egiptu. Tuo tarpu veislės pavadinimas siejamas su Etiopija, nes angliškai ši valstybė ilgus šimtmečius buvo vadinama Abisinija (angl. Abyssinian). Pirmą kartą Abisinijos veislė aprašyta XIX amžuje, o veisliniai kačiukai užregistruoti 1882-aisiais.

Į Jungtines Amerikos valstijas Abisinijos katės buvo atvežtos iš Libijos. Į Europą jos atkeliavo iš Indijos. Labai greitai paplito po pasaulį, o Londone 1929 metais buvo įkurtas veisėjų klubas ir šiai kačių veislei nustatyti standartai.

Europietiškas ir amerikietiškas tipas 

Abisinijos katės dažniausiai laimi parodose Europoje, Amerikoje, Australijoje. Šiuo metu yra išskiriami du šios veislės tipai, t.y. amerikietiškas ir europietiškas.

Amerikietiškos Abisinijos katės  yra smulkesnės, lieknesnės. Tuo tarpu europietiško tipo Abisinijos katė primena pumą – jos kojos ilgesnės, kūnas raumeningesnės. Tai rodo, kad nebuvo stengiamasi jų labai greitai veisti.

Visos šios veislės katės yra trumpo ir taškuoto kailio. Kiekvienas jų kailio plaukelis yra sudarytas iš skirtingos spalvos ruožų. Plauko galiukas visuomet tamsus. Neveltui Anglijoje jos dažnai vadinamos naminėmis panteromis.

Nesudėtinga priežiūra

Kita vertus, kitaip nei ilgaplaukės veislės Abisinų veislės katėms nereikia sudėtingos priežiūros. Katės trumpaplaukės, todėl reikia apkarpyti nagus ,išvalyti ausis . Norėdami išryškinti kailio žvilgesį retkarčiais jį pašukuokite.

Aktyvios ir inteligentiškos 

Abisinijos katės yra labai aktyvūs gyvūnai, niekada neatsisakantys pažaisti, pabendrauti su kitais žmonėmis, ypač vaikais. Nieko keisto, kad su vaikais šios veislės murklės sutaria kuo puikiausiai. Jos, kitaip nei kitų veislių katės yra labai ištikimos. Todėl Abisinijos katėms labai patinka gyventi šeimoje. Taip išryškėja patys geriausi jų bruožai – prieraišumas, protas ir smalsumas.

„Abisinijos veislės kates įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio. Tai judrūs, energingi gyvūnai. Nuostabiausia tai, kad jų energija išlieka visą gyvenimą. Katės mėgsta ateiti pasimyluoti. Taip pat tai smalsus gyvūnas, kurį domina aplinka, mėgsta būti laukia. Galbūt todėl, šios veislės kates dažniausiai renkasi jauni ir veržlūs žmonės arba šeimos, turinčios vaikų”, – maloniai šypsosi D. Sabajevienė.

Bastet Artlex Amber

Bastet Artlex Amber

Susisiekti su mumis

Turite klausimų? Rašykite mums! Pasistengsime susisiekti su jumis kaip įmanoma greičiau. Ačiū!

Sending

©2024 Vita Amicus visos teisės saugomos.

Log in with your credentials

Forgot your details?